Doğum Parası İçin Gerekli Evraklar 2019

2019 doğum parası ödemeleri yaklaşmakla beraber bir ve birden fazla çocuk sahibi olan anneler, çocuk parası ödemeleri ne zaman yapılacağını merak edebilir. Zira doğum parası için gerekli evraklar güncellendi. Belge ve evrakları eksiksiz olarak başvuran adayların, alacakları çocuk veya doğum parası ödemeleri, 2019 yılında da verilecek! Gelen ödeme tutarları zamlı olarak verilmesi bekleniyor.

2019 Doğum Parası

Son zamanlarda bireyler, çocuk parası ödeme tarihlerini merak ettiği gibi 2019 doğum parasına ne kadar zam geleceğini de sorgulamakta. Artan enflasyon oranlarına bağlı olarak tüm maaşların bir nebze artırılacağı gelen bilgiler arasında. Ancak ne kadar tutarında zam geleceği şuan için bilinmemekte. Önceki doğum parası ödeme miktarlarına baktığımızda

  1. çocuk için 300 lira
  2. çocuk için 400 lira
  3. ve üzeri çocuk için ise 600 lira
  4. Eğer ki doğan çocuklar ikiz ise 1000 liraya kadar ödeme yapılıyor.
BUNA BAKTINIZ MI?  2019 Çocuk Parası Yardımı Ne Kadar?

2018 son yayımlanan mevzuatlara bakıldığında doğum yapan her anneye koşulsuz şartsız çocuk parası verileceği belirtilmiştir. Yukarıda sayılan maddeler eşliğinde ilgili tutarlardan birini alabilirler. Ancak çalışan anne adayları için farklı bir ödeme türü söz konusudur. Sigortalı çalışan annelere ödenen çocuk parası farklı olup, şartların da geçerli olduğunun altını çizelim.

Çocuk Parası İçin Gerekli Evraklar

Sizlere gerekli olan evrakların neler olduklarına bakmak istersek; Annenin ve bebeğin tc kimlik kartı fotokopisi, bebeğe ait doğum belgesi talep edilir. Doğum belgesini nereden alabilirim, sorusunun yanıtı basittir aslında. Anne hangi hastaneden doğum yapmış ise çocuğu hastaneden çıkarma esnasında sizlere teslim edilir ıslak imzalı ve mühürlü bir şekilde. Çocuğu eve getirdikten sonra babanın çocuk için bir kimlik kartı çıkarması gerekiyor. Bunun için nüfus müdürlüğüne giderek, kolaylıkla yeni kimlik kartı çıkarabilir.

BUNA BAKTINIZ MI?  Çocuk Parası Sorgula (TIKLA ÖĞREN HEMEN)

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git