E-Devlet ile Çocuk Parası Sorgulama

Çocuk parası sorgulama işlemlerinde e-devlet kapısı bizlere çok faydalı olup, kısa sürede bilgileri ekrana yansıtmaktadır. Bu nedenle vatandaşlar, e-devlet çocuk parası sorgulama aşamasında bu bilgiye ulaşabilirler.

Çocuk Parası Sorgulama Edevlet

Bildiğiniz gibi bir çok resmi kurumun işlemleri artık edevlet bünyesinde yapılabiliyor. Sapıka kaydı çıkarma, bağkur-sgk borcu, SGK hizmet dökümü, KYK yurt kredi durumları, Sosyal yardımlaşma bilgileri vs. aklınıza daha gelmeyen resmi işlemler bir tık uzağınızda. Üstelik bunları sadece edevlet şifresi ve TC kimlik numaranız ile giriş yaparak (www.turkiye.gov.tr) yapıyorsunuz. Bu resmi işlemlerden bir tanesi de çocuk parası olup, artık günlerce paranın yatıp yatmadığını beklemeden kolayca öğrenebilirsiniz. Üstelik saatlerce beklemeden sadece bir kaç dakika içinde sistem sizlere konu hakkında bilgi veriyor, paranın yattığı tutar dahil bir çok bilgiyi de yanında veriyor.

Eski ile kıyaslandığında devlet kapısında günlerce bekliyorduk. Sıra bekleme derdi, memurların ilgisizliği derken yattığı halde maaşların yatmadığını belirten cümleler vb. bir çok olumsuz durumların önüne bu şekilde devlet geçmiş oldu. Edevlet sayesinde birçok belge artık tık bazında karşınıza çıkabiliyor. Buradaki amacımızda sizlere edevlet üzerinden sgk çocuk parası sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığını belirteceğiz.

Çocuk Parası 2019

Her ne kadar devlet çocuk parası ödeneği verse de, bu parayı her ay ödememesi nedeni ile hemen her birey bu durumdan şikayetçidir. Çocuk yetiştirmek sanıldığı kadar kolay değildir. Çocuğun beslenmesi derken, bez masrafı, okul derken bir çok kalemde aile bireylerini zor günler beklemektedir. Tabi çalışanlar için bu süreç daha hafif olurken, işsiz olanlar için oldukça zor ve yorucu bir sürecin başlangıcıdır. Bu nedenlerden dolayı devletin çocuk parasını her ay ödemesi çok mantıklı olacaktır. Cüzi miktarlarda da olsa, bu ödeneklerin her ay ailelere yapılması gelişim açısından da ortaya farkını yansıtacaktır.

Çocuk Parası Sorgulama TIKLAYIN

Çocuk parası ödemeleri genellikle annenin hesabına yatırılmaktadır. Anne Tc vatandaşı olacak ve sağ ise annenin PTT hesabına TC kimlik numarası ile çekilebilecektir. Anne harici para kesinlikle verilmediğinin altını çizelim. Bu nedenle bazen babaların PTT’ye giderek çocuk parası talep ettiği ancak olumsuz yanıt aldıklarını görmekteyiz. Dilerseniz sorgulama işlemlerini sıra beklemeden ALO 170 veya ALO 144 çocuk parası hatlarını arayarak da ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git