Süt Parası Ne Zaman Nereye Yatar 2019?

Aile bireyleri süt parası nereden alınır sorusuna yanıt arayabilir. Bu nedenle süt parası ne zaman ve nereye yatar konusunda aşağıdaki bilgiler size çözüm getirebilir. Bu sayede fazla vakit harcamadan kolayca süt parası sorgulama işlemine geçebilirsiniz.

Süt Parası Nereden Alınır?

Bildiğiniz gibi süt parası almak için öncelikle gerekli şartları taşımanız sonrasında başvuru yapmanız gerekiyor. Başvuru durumuna göre onaylanan ailelerin çocuk için verilen süt parası ödeneğinin nereye yatacağı da merak edilenler arasında. Bu nedenle süt parası hangi bankaya yatıyor, sorunun da yanıtını aşağıdaki ekrandan öğrenebilirsiniz. Süt parası diğer adı ile emzirme parası Ziraat bankası veya postane (ptt) hesaplarına yapılıyor. SGK tarafından verilen bilgilere göre MOSİP (Mali Otomasyon Sistemi Projesi) devreye alınmış ve tüm sistemler artık tek elde toplanmıştır.

BUNA BAKTINIZ MI?  Çocuk Parası Sorgula (TIKLA ÖĞREN HEMEN)

Ziraat bankası şahıs ödemeleri ile artık zaman harcamadan tüm ödemeleri hızlıca yapmakta. Eğer ki, süt parası başvurunuz onaylanmış ise ödeme SGK tarafından ilgili MOSİP aracılığı ile Ziraat bankasına aktarılır. Bu da hem zamandan hem de ödemeleri alan vatandaşlar için tasarruf sağlar. Süt parası başvuru sonrasında ödemelerin ne zaman yatacağı aşamasında ilk başvuru tarihinden sonra ortalama olarak 30 gün sonra her hangi bir Ziraat bankası şubesine giderek, başvuru sahibi kim ise TC kimlik kartını ibraz etmesinin ardından süt parasını çekebilir. Banka önünde fazla zaman harcamak istemeyenler, Ziraat bankası internet bankacılığı açtırmaları önerilir. Bu sayede internet başında süt parasının gelip gelmediğini kontrol edebilir ve öğrenmiş olabilirsiniz.

BUNA BAKTINIZ MI?  2019 Süt Parası Nasıl Alınır? (SÜT PARASI DİLEKÇESİ DAHİL)

Süt Parası Ne Zaman Yatar?

Emzirme parası olarak da adlandırılan süt parasının ne zaman banka hesabına geçeceği merak edilenler arasındadır. Geneli itibari ile şahıs ödeme tarihleri her ayın 9 ile 16 aralığında yapılıyor. SGK tarafından Ziraat bankası hesaplarına gönderilen süt parası ödemeleri, fazla bekleme olmadan şahısların vadesiz hesaplarına geçer. Ödemeleri almak için yukarıda belirttiğimiz gibi her hangi bir Ziraat bankası şubesine gitmek yeterli olacaktır. Süt parası sorgulama işlemlerine baktığımızda başvuru yapanın edevlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr internet adresine giriş yaparak, emzirme parası kısmından öğrenilebilir. Ayrıca alo 144 hattını yani Sosyal yardımlaşma hattını aramanız tavsiye edilir. Burada yapılan görüşmelerde genelde annenin Tc kimlik numarası talep edilerek, süt parasının gelip gelmediği belirtiliyor. Yine diğer bir yöntem ise Sosyal yardımlaşma il ve ilçelerde bulunan kurumlara şahsen gidip baktırmak mümkündür.

BUNA BAKTINIZ MI?  Doğum Parası Sorgulama Telefon Numarası

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git